Oferta

Zapraszamy Państwa do jednego z najpiękniejszych zakątków Polski, jakim są Bory Tucholskie. Właśnie w takim miejscu, w samym ich sercu nad Jeziorem Charzykowskim w miejscowości Charzykowy mamy Państwu do zaoferowania wypoczynek w domu położonym tuż przy jeziorze.

Piękny dom o wysokim standardzie znajdujący się w pierwszej linii brzegowej, jego tarasy na dole i górze pozwolą na codzienne podziwianie widoków naszego jeziora. Nasz dom to miejsce noclegowe dla 6 osób.

Dół domu:

 • Salon z wyjściem na zadaszony taras z widokiem na jezioro,
 • W pełni wyposażona kuchnia (lodówka, zmywarka, kuchenka 4 palnikowa na gaz ziemny, elektryczny piekarnik, elektryczny czajnik, mikrofalówka oraz podstawowe sprzęty kuchenne),
 • Sypialnia z dużym łóżkiem małżeńskim,
 • Łazienka z prysznicem.

Góra domu:

 • Duży pokój z wyjściem na obszerny balkon z widokiem na jezioro (w pokoju jest miejsce do spania dla 4 osób, kącik wypoczynkowy, stół z krzesłami, telewizor),
 • Łazienka z prysznicem.

Na terenie posesji dostępna jest pralka oraz piwniczka z idealną temperaturą chłodzenia piwa. Do
dyspozycji są leżaki, grill oraz stoły ogrodowe.

Dwa miejsca parkingowe – jedno na terenie posesji, drugie bezpośrednio przy posesji.

Bezpośrednie przyleganie posesji do promenady daje możliwość jazdy na rolkach i rowerach, spacerów z wózkiem z dzieckiem i innych atrakcji dostępnych w centrum miejscowości.

Lokalizacja

Ustronne miejsce prawie przy końcu promenady daje możliwość jazdy na rolkach i rowerach,
spacerów z wózkiem z dzieckiem. Po 20 min. wolnego spaceru znajdziemy się w wesołym i
rozrywkowym centrum, położonym przy głównej plaży miejscowości. A za nim tam dojdziecie
proponujemy wstąpić do znanej lokalnej smażalni „AS” na smacznego smażonego pstrąga oraz
rybną zupę o lokalnej nazwie „Łukomie” (dawna nazwa Jeziora Charzykowskiego).

Główną atrakcją regionu jest Jezioro Charzykowskie, gdzie istnieje nieograniczona możliwość uprawiania wszelkich sportów wodnych oraz możliwość wędkowania. Sąsiadujące rzeki, Brda oraz Chocina tworzą bardzo ciekawy układ do zwiedzania kajakiem. Tereny leśne Borów Tucholskich pozwolą Państwu w ciągu długich spacerów zregenerować siły, podziwiać przyrodę i zebrać owoce runa leśnego. Liczne ścieżki rowerowe i piesze będą stanowić nieograniczone możliwości uprawiania sportów rowerowych, nordic walking i innych.

Rezerwacja i opłaty

Wstępna rezerwacja – ustalenia dokonane osobiście, telefonicznie tel. 693 538 868, pocztą elektroniczną artur.kamzelewski@interia.pl, wniesienie zadatku na poczet rezerwacji w terminie do 3 dni od daty rezerwacji wstępnej w kwocie 30% całkowitej należności za wynajem, ale nie mniejszej jak 500 zł. Zadatek należy wpłacić na rachunek bankowy:

Beata Kamzelewska mBank nr konta: 54 1140 2004 0000 3902 7773 7886, podając imię i nazwisko, adres, nr telefonu osoby rezerwującej datę przyjazdu i wyjazdu. Po wpłacie zadatku klient otrzyma, w ciągu 3 dni, potwierdzenie rezerwacji. W przypadku braku wpłaty zadatku w ciągu 3 dni od daty dokonania rezerwacji wstępnej, rezerwację tę uważa się za nieobowiązującą. Wpłata zadatku oznacza akceptację regulaminu, który jest dostępny na stronie www.jezioroimorze.pl.

Pozostałą część należności za pobyt należy zapłacić przelewem na wskazane konto bankowe przed przyjazdem, aby należność mogła zostać zaksięgowana. W przypadku braku możliwości wpłaty na konto bankowe pozostałej części należności za pobyt, należy skontaktować się z właścicielem w celu ustalenia sposobu zapłaty tej części kwoty.

W razie rezygnacji z pobytu wpłacony zadatek przepada.

Wyposażenie domu:

 • Łazienka x 2,
 • kuchnia x 2,
 • TV x 2,
 • sprzęt plażowo – ogrodowy,
 • lodówka x 2,
 • zmywarka,
 • czajnik elektryczny,
 • mikrofalówka,
 • kuchenka gazowa na gaz ziemny (4-palnikowa),
 • piekarnik elektryczny,
 • kuchenka elektryczna (2-stanowiskowa),
 • pralka,
 • żelazko z deską do prasowania

Dodatkowo:

Wszelkie informacje oraz przykładowe możliwości zagospodarowania czasu wolnego w ciągu urlopu znajdziecie Państwo w poręcznym przewodniku, który będzie na Państwa czekał.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY W BORY TUCHOLSKIE!

                                                                Życzymy przyjemnego wypoczynku
Właściciele „Domu na Łabędziej”

Wakacje z rodziną?

Tylko u nas, Bory Tucholskie zapraszają !

Informacje

Okruchy Historii

Wieś Charzykowy nad Jeziorem Charzykowskim, położona jest w południowo-zachodniej części województwa pomorskiego. Dawniej była to osada rybacka i rolnicza, a obecnie to głównie ośrodek letniskowy.

Do 1309 r. Charzykowy należały do kasztelani w Szczytnie, a w czasach rządów Zakonu Krzyżackiego, to jest w latach 1309-1466 wieś należała do Komturii w Człuchowie. Charzykowy oddalone są od Chojnic o 6 km i zawsze w swoich dziejach znajdowały się pod dużym wpływem tego miasta. W XIV wieku na półwyspie, na przeciwległym brzegu jeziora, opodal leśniczówki Wolność, istniał zamek krzyżacki, zwany Buchwald wybudowany na miejscu wczesnohistorycznego grodziska. W 1348 roku Komtur Człuchowski nadał chojnickim sukiennikom przywilej na założenie młyna na „Zaciszu” (dziś jedna z dzielnic naszej wsi ) nad Jeziorem Łukomie. Akt lokacyjny dla Charzyków pochodzi z 1350 roku. W 1382 r. niejaki Jan Słoma otrzymał przywilej sołecki na użytkowanie roli i Jeziora Łukomie – obecnie Jeziora Charzykowskiego.

Trochę informacji

Jezioro Charzykowskie znajduje się w otulinie Parku Narodowego Bory Tucholskie, z którego ścisłym obszarem graniczy od północnego wschodu, jednocześnie znajdując się w obrębie Zaborskiego Parku Krajobrazowego i Obszarze Specjalnej Ochrony Ptaków „Wielki Sandr Brdy”. Łączy się na północy (poprzez przepływającą Brdę) z akwenem jeziora Karsińskiego, razem zajmując powierzchnie ok. 2039 hektrów, ta łączna powierzchnia plasowałoby Jezioro Charzykowskie na 12 miejscu wśród największych Jezior Polski. Powierzchnia zwierciadła wody Jeziora Charzykowskiego według różnych źródeł wynosi od 1336,0 do 1363,8 ha. Średnia głębokość jeziora wynosi 9,8 m natomiast głębokość maksymalna 30,5 m. Od 1997 roku we wsi Charzykowy przy ul. Długiej 23 znajduje się siedziba Dyrekcji Parku Narodowego Bory Tucholskie. Charzykowy to również serce polskiego żeglarstwa. Właśnie w naszej wsi w 1919 roku powstała pierwsza w wolnej już Polsce szkoła żeglarska, założona przez Ottona Wailanda. Szkoła w 1922 roku przekształciła się w Klub Żeglarski – Chojnice. A Otton Wailand prekursor polskiego żeglarstwa został pierwszym Prezesem Polskiego Związku Żeglarskiego.

Atrakcje w Charzykowy:

 1. Żeglarstwo – Z Jeziora Charzykowskiego jest możliwość dzięki podnoszonemu mostowi we wsi Małe Swornegacie przepłynąć na Jezioro Długie, które łączy się z Jeziorem Karsińskim.
 2. Sport rowerowy – Wiele kilometrów tras rowerowych, o różnym stopniu trudności. Trasy wokół Jeziora Charzykowskiego, trasy bezpośrednio na terenie Parku Narodowego Bory Tucholskie, trasy, które łączą wiele miejscowości i wsi np. „Kaszubska Marszruta” i nie tylko,
 3. Bieganie oraz nordic walking – jak wyżej,
 4. Spływy kajakowe,
 5. Możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego i rowerów,
 6. Plaża ze strzeżonym kąpieliskiem,
 7. Coroczny Festiwal Piosenki Żeglarskiej,
 8. Coroczny Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny,
 9. Wędkarstwo
 10. Grzybobranie,
 11. Liczne restauracje

Nie czekaj!

Zarezerwuj pokój już teraz i ciesz się przyjemnym wypoczynkiem.

Rezerwuję

Cennik

Cena wynajmu domu w sezonie 2024:

 • 27.04 – 25.05 – 350 zł na dobę,
 • 25.05 – 08.06 – 380 zł na dobę,
 • 08.06 – 22.06 – 450 zł na dobę,
 • 22.06 – 06.07 – 480 zł na dobę,
 • 06.07 – 17.08 – 500 zł na dobę,
 • 17.08 – 24.08 – 480 zł na dobę,
 • 24.08 – 14.09 – 450 zł na dobę,
 • 14.09 – 28.09 – 350 zł na dobę

Uwaga!!

Powyższe ceny obowiązują przy wynajmie tygodniowym – od czwartku lub piątku godz. 15.00 do czwartku lub piątku godz. 10.00.

Cena za pobyt weekendowy ustalana jest indywidualnie. Przy czym pobyt weekendowy możliwy jest przed i po okresie wakacyjnym.

Do ceny najmu doliczymy opłatę lokalną oraz opłatę za zużyte media wg. wskazań liczników.

W cenie najmu zapewniona jest pościel.

W domu akceptujemy tylko małe pieski, po uprzednim uzgodnieniu z nami (opłata za zwierzęta uzgadniana telefonicznie).

Więcej szczegółów udzielamy telefonicznie pod numerem tel. 693 538 868

Proszę również pisać na adres poczty internetowej artur.kamzelewski@interia.pl